Як лікувати хвороби і позбутися від шкідників винограду

Як лікувати хвороби і позбутися від шкідників винограду

Умови здорової виноградної лози.

Для здорового рослини необхідні сприятливі умови проживання. Правильно сформований кущ, що має достатньо світла, вологи і поживних речовин, на якому вчасно проведені зелені операції, буде хворіти значно менше, ніж недоглянутий. На особливу увагу заслуговують поза кореневі підживлення мікроелементами (добрива Кеміра, Кристалоном, Міком і Плантафол), які необхідно вносити невеликими дозами, але регулярно. Висока агротехніка - запорука здоров'я винограду!

    Наступна умова здорового стану винограду-правильний підбір сортів: комплексно-стійкі сорти хворіють значно менше, ніж старі класичні. І нарешті, третім умовою здорової виноградної культури є безпосередній захист рослин від шкідників і хвороб, як профілактика, так і безпосереднє лікування. Розглянемо найбільш поширені захворювання винограду і шкідників, а також заходи боротьби з ними.




Мілдью (несправжня борошниста роса)


Мілдью - це одне з найбільш негативних проявів, яке додає багато клопоту кожному виноградарю. Завезений в другій половині XIX ст. з Північної Америки до Європи, цей гриб разом з шкідником філоксерою виявився справжнім лихом для виноградарів. Філоксера не стала такою поширеною в північних областях України через те, що суворі зими пригнічують її. Крім того, в нашій зоні ростуть в основному стійкі проти цього шкідника ізабельні сорти. Для мілдью картина менш втішна, оскільки для неї наші умови оптимальні - тепле і вологе літо. При температурі вище + 11С і наявності навіть ранкової роси спори гриба заселяються в першу чергу на нижній частині листя, а також на зелених пагонах, суцвіттях і гронах. При сильному захворюванні кущі втрачають все листя і поточний урожай, крім того, не відбувається закладка врожаю на наступний рік. Якщо рослина уражена частково, лоза погано визріває, знижується її зимостійкість. Перші ознаки хвороби - жовті плями на листі з верхнього боку, знизу плями покриті білою борошнистою поволокою. В подальшому вони збільшуються в розмірі, листя бурею і всихають. Молоде листя, суцвіття і нестиглі ягоди сильно уражаються мілдью. Заражені ягоди обсипаються. Хвороба сильніше вражає сорт європейської групи, слабкіше сорти гібриди, комплексно-стійкі європейсько-американські європейсько-амурські сорту.

Особливо великої шкоди ця хвороба завдає виноградному розпліднику, оскільки черешки висаджують густо. Якщо вони погано провітрюються і висвітлюються, то це при водить до швидкого розвитку хвороби. Уражаються навіть відносно стійкі ізабельні copтa.

Методи боротьби: в першу чергу, підбір комплексно-стійкі сортів (наприклад: 'Тимур', 'Сфінкс', 'Монарх', 'РУСВІТ', 'Буффало', 'Онтаріо'), грамотні і вчасні зелені операції, які сприяють кращому провітрювання висвітлення, що пригнічує розвиток хвороби.

Обробка 1% -ної бордоською рідиною _ екологічно безпечна профілактика, надає хороший лікувальний ефект. Готуючи її наступним чином: в 5 л вод [розчиняють 100 г свіжогашеного вапна, в інших 5 л ~ 100 г мідного купоросу. Потім в розчин вапняного молока вливають розчин мідного купоросу (а не навпаки) Обприскування проводять вранці обприскувачем таким чином, щоб! робоча суміш лягала дрібним краплями на нижню поверхні листя. Не слід здійснювати лише поверхневе обприскування виноградних кущів. Оскільки мілдью селиться і розвивається тільки на нижній поверхні листя, то поверхневе обприскування листя бордоською рідиною нічого не дасть. Обробку проводять, починаючи з 3-ої декади травня, при появі 2-3 нових листя - следующую.Последнее обприскування проводять в кінці серпня. Протягом усієї вегетації листя з нижньої сторони і грона повинні бути покриті розчином.

Можна захищати виноград від мілдью і іншими контактними препаратами: Купроксат, Чемпіоном, хлорокісью міді та ін. Найбільш ефективним є застосування контактних препаратів в комплексі з системними препаратами: родом, арцерид, Строби, Сапроль, Акробат, Кабріотоп, Квадріс. досить поверхневого обприскування кущів для надійного захисту протягом тривалого часу. Важливо встигнути обробити рослини за 3-4 години до дощу, за цей час препарат встигає всмоктатися тканинами рослини і захистить навіть майбутній приріст, який з'явиться на протязі двох тижнів.

З усього переліку, на наш погляд, найкращий - родом, препарат системно-контактної дії, який протягом 15-18 днів після обробки захищає рослину від гриба. Норма внесення: 50 г на 10 л води. Для повноцінного захисту досить 2-3 обробок за сезон. Першу обробку проводять в кінці червня, наступні - через 20 днів.


Оїдіум (борошниста роса винограду) 

Оїдіум найчастіше проявляється під час спекотної і сухої погоди. Перші ознаки з'являються на початку липня - у вигляді білого нальоту на незрілих ягодах і на молодому листі у верхній частині пагонів, у вигляді білого борошнистого нальоту і згортання листових пластинок в «човник». Листя припиняють зростання і надалі обсипаються. Уражені ягоди не ростуть, обсипаються або гниють, при цьому виділяється специфічний запах, що нагадує гнилу рибу. Сорти 'Монарх', 'Пам'яті хірурга', 'Ксенія', 'Новий подарунок Запоріжжю' і більшість ізабельних сортів майже не пошкоджуються оїдіумом. Заходи боротьби при цьому

захворюванні прості і доступні - обприскування колоїдної сірої, скоріше, Топазом, Строби, Тіовіт Джет, Байлетоном і ін.

сіра гниль

 20/07/2016
 text_viewed